Lazkiye'de çok sayıda Rus generalin öldürüldüğü öne sürüldü

Suriye'de Ahraru'ş Şam ve Beyan Hareketi'nin Lazkiye'de bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda çok sayıda Rus generalin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Ana Sayfa
25 Şubat 2016 Perşembe
Suriye'de Ahraru'ş Şam ve Beyan Hareketi'nin Lazkiye yakınlarındaki Sonovber Cible bölgesinde bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda çok sayıda Rus generalin hayatını kaybettiği iddia edildi.
 
HAZIRLIK AŞAMASI 2 HAFTA SÜRDÜ
 
Örgütün internet sitesinden yapılan açıklamada, yaklaşık 2 hafta süren hazırlık aşamasından sonra Ahraru'ş Şam ve Beyan Hareketi'nin bomba yüklü bir aracı Lazkiye kentine 15 kilometre uzaklıkta yer alan ve Rus güçlerine ait en önemli askeri merkezlerden biri olarak kabul edilen Sonovber Cible bölgesine soktuğu ifade edildi.
 
GENERALLERİN TOPLANTISINDA PATLATILDI
 
Açıklamada, bölgede konuşlandırılan araçtaki bombanın geçen pazar günü Rus generaller toplantıda olduğu sırada infilak ettirilmesi sonucu çok sayıda Rus generalin öldüğü ve yaralandığı iddia edildi.
 
RUS GÜÇLERİ YOĞUN OLARAK BULUNUYOR
 
Suriye'nin kuzeybatısındaki Lazkiye, Rus güçlerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerden kabul ediliyor.
 
GÖZLE GÖRÜLÜR İLERLEME KAYDETTİ
 
Esad rejimi, Rusya'dan aldığı lojistik destekle geçen 2 ay içerisinde bölgede gözle görülür ilerleme katetmişti.


 
BENZER HABERLER

Rusya alarm veriyor

Rusya'da maden faciası: 36 ölü

Türkiye'den Rusya'ya başsağlığı

Rusya Suriye'deki ateşkesi ihlal etti

.

.

.

Kara harekatı söylentisi! Rusyayı korkuttu

.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.