Kayıp 5 bin mülteci çocukla ilgili büyük endişe

Almanya Müslüman Konseyi liderine göre, Almanya'da kaybolan 5 bin mülteci çocuğun organ ve fuhuş mafyasının eline düşmüş olabileceğini söyledi.

Ana Sayfa
16 Şubat 2016 Salı
Suriye'deki iç savaştan Almanya'ya geldikten sonra kaybolan 5 bin mülteci çocuğun organ ve fuhuş mafyasının eline düşmüş olabileceği düşünülüyor.
 
Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (Zmd) Başkanı Aiman Mazyek konuyla ilgili açıklama yaparak, Alman hükümetinin çocuk ve gençleri korumak için sığınma sisteminde değişiklik yapması gerektiğini söyledi.
Aiman Mazyek düzenlediği basın toplantısından sonra, "Çocukların ve gençlerin fuhuşa zorlanması ve organlarının çalınması gibi birçok suç çevresine düşmüş olabileceğini düşünüyoruz." ifadelerini kullandı. Mazyek ayrıca, "Nerede haykırış, nedirdir? Bu sessizlik ancak çok yüksek bir sesle durdurulabilir" dedi.
Avrupa Polis Birliği Europol, Avrupa‘da kayıp olduğu belirtilen 10 bini aşkın reşit olmayan genç sığınmacıdan 5 bininin Almanya’da kaybolduğunu açıklamıştı.
 
Almanya Federal Aile Bakanlığı Sözcüsü, son bir yıl içinde Almanya'da yaklaşık 59 bin mültecinin yalnız yaşadığını açıklamıştı. AB Konseyi ise üye devletlere bir mektup göndererek kayıp sığınmacı çocuklar için seks işçiliği, kölelik ya da organ kaçakçılığı konularına dikkatli olunması uyarısında bulunmuştu. 
BENZER HABERLER

.

Almanya'dan çok sert mülteci yasası

Çipras'tan Avrupa'ya mülteci eleştirisi

İstanbul'un göbeğinde köle pazarı!

Kayıp 5 bin mülteci çocukla ilgili büyük endişe

Halep'ten kaçan Suriyeliler Azez'e yığıldı

Esed ve Putin'in eseri! Tek umut Türkiye

BM'den flaş açıklama! 15 bin kişi sınırda

Esed öldürsün diye geri gönderdiler!

ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.